LV studio | Manikúra, Pedikúra Děčín

ruce

Reflexní terapie plosky nohou

Reflexní terapie plosky nohou

Reflexologie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní léčby. Reflexologie plosky nohy i ruky může ulevit od nepříjemných bolestí, ale i odstranit příčinu problému.

Reflexní terapie vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušným vnitřním orgánům nebo oblastem těla. Teorie reflexních zón vychází z toho, že masáží nebo stiskem některých bodů lze reflektivně působit na celý organismus. Podrážděním určitých reflexních zón dochází k reakci v orgánech, jež mohou být velmi vzdáleny od stimulovaného reflexního bodu. Na chodidlech se nacházejí reflexní body pro celý organismus. Chodidlo tedy představuje celé lidské tělo. Masáží těchto bodů a zón se stimulují vnitřní orgány k lepší funkci a podporuje se tím samoléčicí schopnost organismu.

Účinky masáže
 • zmírňuje bolest
 • předchází nemocem
 • působí proti zánětům
 • posiluje obranné síly
 • odbourává stres
 • zvyšuje duševní pohodu
 • zlepšuje funkci srdce a krevního oběhu
 • odstraňuje poruchy trávení
 • harmonizuje činnost žláz
 • zvyšuje schopnost koncentrace
 • zahání únavu a vyčerpanost
 • má schopnost optimálně povzbuzovat vylučování jedů z celého organismu
Kdy a pro koho je masáž nevhodná?
 • trpíte li nemocemi ohrožující život, nebo jde o dramatickou psychickou poruchu
 • pokud se v ošetřované oblasti vyskytuje plíseň nohou, kožní choroba, otevřená rána nebo kožní zánět
 • trpíte li vysokým krevním tlakem (přes 160/95 mm Hg)
 • máte li zánět žil nebo křečové žíly
 • z principu je nařízena velká opatrnost v těhotenství

Pedikúra

Pod názvem pedikúra se ukrývá ošetření plosky nohou, nehtů a jejich okolí. Pedikúra poskytuje speciální koupele, změkčování kůže, nanášení masek, masáže, upravování, lakování, stříhání a následné broušení nehtů na nohou.

Provádíme i speciální úkony jako uvolňování zarostlých nehtů (pomocí špon, tamponáží a tejpů), kuřích ok a bolestivých otlaků. Ošetřujeme i diabetiky (medicinální pedikúra).

Mokrá pedikúra a kombinovaná pedikúra

V našem studiu poskytujeme službu tzv. mokré a kombinované pedikúry, což představuje namočení nohou do vody a bylinných léčivých solí. Následuje odstranění zrohovatělé kůže z plosek skalpelem, tomu určenou frézkou, pemzou a pilníkem. Samozřejmostí je odstranění přerostlé kůžičky v okolí nehtů. Pro finální úpravu používáme podologickou brusku. Závěrem je do nohou klienta zapracován zvláčňující a regenerační krém a provedena krátká masáž.

Manikúra

Manikúra je procedura, při které se opečovávají a regenerují ruce s důrazem na nehty a jejich okolí. Součástí manikúry je čištění nehtů, jejich zarovnání a zapilování do požadovaného tvaru, odstranění odumřelé kůže z jejich okolí a rukou. Nehty mohou upozornit i na nesrovnalosti a nedostatečnosti v těle (štítná žláza, ledviny). I proto jim je nutné věnovat pozornost.

Modeláž nehtů

je velmi vyhledávaná procedura, při které se na zkrácené nehty vymodelují nové. Ty se následně vytvarují, dále se dozdobí barvou dle přaní klientky a na závěr se můžou dozdobit kamínky, samolepkami, ruční malbou apod..

V našem studiu pracujeme s metodou akrylové i gelové modelace.

Lakování

Pokud chce klientka svoji upravenou nohu zdokonalit, může použít lakování včetně zdobení pomocí kamínků, malování, samolepek apod..

Doporučujeme i gellak, který se okamžitým vytvrzením v UVlampě již nepoškodí a vydrží 4-6 týdnů, tzn. do další návštěvy pedikúry. Jeho vysoký lesk a široký výběr z barevné škály jistě uspokojí i ty nejnáročnější klientky.

Upravené nehty na nohou a plosky nohou jsou vizitkou každého z nás, vypovídají o nás mnohé.

P - Shine

je kúra založená na leštění nehtů v kombinaci s ochranou a vyživující vrstvou. Princip manikúry P-Shine pochází z Japonska, kde se ženy pyšnily krásnými lesklými nehty bez laku. Pouze za použití přírodních přípravků – včelí vosk, mateří kašička, křemičitá hlinka, jemný parafín – lze dosáhnout zdravých přirozených nehtů, které nejsou roztřepené a lámavé. U této metody je nutná pravidelná péče.

Gellak

je metoda, která boří hranice mezi gelem a lakem. Jeho konzistence se rovná laku, ale na nehtech drží jako gel. Před jeho aplikací manikérka nehty zapiluje na požadovaný tvar, upraví jejich okolí a kůžičku a nanese 3 fáze gellaku. Ten se vytvrzuje v UVlampě. Aplikace gellaku trvá asi 30 minut a nehtům dodá pevnost a ochranu, zářivé barvy a zrcadlový lesk. K výběru velké množství barev a zdobení (kamínky, ruční malování, samolepky, apod..). Odstranění se obejde bez poškození přírodních nehtů, nehty se nebrousí!!, gellak se rozpouští speciálním roztokem. Doporučuje se pravidelná péče po 14dnech.

Nail art

Pokud si klientka ráda dopřává něco mimořádného, Nail Art jí to vyplní. Nehty se stávají malířskými plátny. Výsledek by měl podtrhnout styl a osobnost ženy, která ho využívá. Nail art lze vytvořit třpytkami, kamínky, ozdobnými razítky, ruční malbou, airbrushem (speciální nástřik přes šablonky), apod...

Parafínové zábaly rukou a nohou

Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu. Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Před aplikací se doporučuje nanést výživný pleťový krém, nebo masku, která se pak beze zbytku vstřebá. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači.